Najlepszy producent kominów przemysłowych

przemyslowe kominy

Czym są kominy przemysłowe?

Kominy przemysłowe to konstrukcje, które są przede wszystkim wykorzystywane w mocno wyspecjalizowanym celu. Najczęściej służą one do odprowadzania spalin oraz gazów, które powstają w wyniku różnych procesów technologicznych.

Obecnie kominy przemysłowe znajdują szerokie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, gdzie wytwarzana jest duża ilość dymu. Najczęściej można te konstrukcje znaleźć przy zakładach produkujących stal oraz chemikalia.

W zależności od tego, do jakiego celu kominy przemysłowe są wykorzystywane, różnią się nieco swoją budową. Głównie możemy na rynku spotkać kominy jedno oraz wielokanałowe. Kominy przemysłowe można również podzielić pod względem tego, jaki rodzaj gazu odprowadzają do atmosfery.

Najczęściej można spotkać kominy z wykładziną boro-krzemową oraz  takie z przewodami ze stali kwasoodpornej.

Zalety kominów przemysłowych

przemyslowe kominyKominy przemysłowe są bardzo łatwe przy podłączaniu ich do urządzeń produkcyjnych. Dzięki nim można wyprowadzić na zewnątrz ogromne ilości gazów, które mogły uniemożliwiać pracę w zakładzie produkcyjnym.

Dzięki nim tak naprawdę zapienione jest świeże powietrze w wielu miejscach. Konstrukcja kominów przemysłowych pozwala wydajnie odprowadzać dużą ilość gazów na bezpieczną wysokość.

Największą zaletą kominów przemysłowych jest z pewnością łatwość ich instalacji oraz duża możliwość ich spersonalizowania pod potrzeby konkretnego zakładu.

Montaż kominów przemysłowych

Do prawidłowego zamontowania komina przemysłowego, niezbędne jest stworzenie odpowiedniego projektu, który będzie zawierać informacje na temat tego, jak dopasować instalację do wymogów technologicznych danego miejsca.

Wszelkie kwestie związane z wielkością, materiałem, wytrzymałością konstrukcji oraz rodzajem spalin, jakie będą odprowadzane, muszą być zawarte w projekcie. Sam montaż odbywa się przy użyciu dźwigów, rusztowań oraz specjalnych podestów.

Czasami używane do montażu w szczególnych sytuacjach są również helikoptery. Montaż takiego komina powinien być realizowany przez firmę, która ma odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę w tej branży.