Systemy chłodzenia i ogrzewania jachtów i łodzi

klimatyzacja i ogrzewanie na jachcie

Na w pełni funkcjonujący system kontroli klimatu składa się wiele czynników. Jednak żaden z nich nie jest tak ważny jak jakość i integralność zainstalowanych komponentów. Środowisko morskie jest surowe dla wszystkich komponentów, a środek rejsu to nie miejsce na awarię. Dla Twojego spokoju ducha, nalegaj na najwyższej jakości komponenty i materiały.

Ogrzewanie i klimatyzacja jachtu

Morska stal nierdzewna powinna być wymagana dla każdego podwozia, elementów złącznych i sprzętu. Jednoprzepustowe skraplacze współosiowe zapewnią maksymalną wydajność i równomierne skraplanie – zwłaszcza gdy są wykonane z niezawodnych materiałów, takich jak miedzionikiel.

Chłodnica powinna być osłonięta pianką, aby ograniczyć kondensację. W instalacjach wymagających dłuższych kanałów wentylacyjnych mogą być zastosowane centrale wentylacyjne o dużej prędkości. Obrotowe dmuchawy zapewnią lepszą elastyczność instalacji i użytkowania. Głębokie izolowane zbiorniki kondensatu muszą być prawidłowo podłączone, aby ograniczyć wszelkie uszkodzenia zbiornika przez wodę.

Przejmij kontrolę – panele sterowania AC są łatwe i uniwersalne

Chociaż istnieje wiele czynników, które wpływają na wybór systemu kontroli klimatu, codzienne użytkowanie powinno być proste. Najnowocześniejsze panele sterowania umożliwiają bezprecedensowy dostęp i zarządzanie całym systemem HVAC. Nowoczesne panele można zamontować bezpośrednio w systemie zarządzania jednostką pływającą, podobnie jak smartfon czy tablet – są intuicyjne i uniwersalne.

Na zakończenie pamiętaj, że system kontroli klimatu powinien pracować dla Ciebie i Twoich specyficznych wymagań na łodzi. Ładunek, rozmiar i kontrola stref to czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Naleganie na najwyższej klasy komponenty od zaufanego światowego dostawcy zapewni czyste powietrze i pełen komfort, gdziekolwiek będziesz podróżował.

Lampy UV

Ze względu na wilgoć i temperaturę, wiele osób utożsamia zapach stęchlizny z klimatyzacją pokładową. Można to zwalczyć poprzez proste dodanie lampy UV. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, lampy UV powinny być zainstalowane w urządzeniu do uzdatniania powietrza, a nie w kanałach wentylacyjnych. Pozwoli to na dokładniejszą eliminację szkodliwych mikroorganizmów we wszystkich aspektach systemu klimatyzacji.

Zobacz systemy klimatyzacji i ogrzewania na jachty: https://kompasyachting.pl/k/ogrzewanie-i-chlodzenie/