Zabawki dla dzieci – interaktywne i edukacyjne

zabawki interaktywne

Dzieci są ciekawe świata i chcą odkrywać swoje otoczenie wszystkimi zmysłami. Zabawki dla dzieci, interaktywne, edukacyjne pomagają dziecku w odkrywaniu świata i zdobywaniu pierwszych doświadczeń. Te pierwsze zabawki dla dzieci są również wartościowe z pedagogicznego punktu widzenia, ponieważ stymulują rozwój dziecka odpowiednio do jego wieku oraz zabawnie pobudzają jego wyobraźnię i kreatywność.

Znaczenie właściwego wyboru zabawek dla dzieci. Czy warto wybierać interaktywne i edukacyjne zabawki?

Pragnąc zapewnić naszym dzieciom jak najwięcej bodźców i dokonać jak najlepszego wyboru zabawki dla dzieci, interaktywnej, edukacyjnej, powinniśmy zbadać przyczyny naszych decyzji i wydobyć je na światło dzienne, na poziomie świadomym. Czego oczekujmy od konkretnej zabawki dla dzieci? Jak wyobrażam sobie moje dziecko, które skorzystało z takich zabawek dla dzieci?

Dzieci uczą się znacznie więcej, łatwiej i stabilniej, jeśli nauka jest spontaniczna, tzn. wynika z bezpośredniego i materialnego doświadczenia otaczającego je świata lub wynika z relacji z osobami stanowiącymi punkt odniesienia. Coś w rodzaju „odkrywajmy, zastanawiajmy się i bawmy się razem”.

Same przedmioty, zabawki dla dzieci interaktywne i edukacyjne powinny być tylko narzędziem, środkiem. Dlatego ważne jest, aby zabawki dla dzieci, interaktywne, edukacyjne wybierać ostrożnie, a przede wszystkim obiektywnie.

Asortyment zabawek edukacyjnych i interaktywnych dla dzieci

Różnica między tradycyjną zabawką a zabawkami interaktywnymi, edukacyjnymi jest taka sama jak między podarowaniem zapakowanego jedzenia a nauczeniem gotowania o ile to drugie doświadczenie jest otwarte na kreatywność, eksperymentowanie, samodzielne odkrywanie i autonomię.

W ofertach sprzedawców można znaleźć wyjątkowo szerokie spektrum wszelkiego rodzaju zabawek dla dzieci, od produktów o prostej konstrukcji dla młodszych dzieci po zabawki edukacyjne i interaktywne o zaawansowanych i stale zmieniających się funkcjach, które zaintrygują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W kolekcji można znaleźć modele, które można złożyć w kilku prostych krokach, lub artykuły wyposażone w oczy LED i efekty dźwiękowe, które mogą śpiewać i tańczyć lub symulować ruch, dzięki czemu zabawa z przyjaciółmi staje się jeszcze bardziej dynamiczna.

W przypadku najbardziej zaawansowanych modeli dziecko jest wprowadzane w świat robotyki, składając części, które ożywiają produkt. W rzeczywistości, dzięki zintegrowanemu silnikowi i przegubom takie zabawki dla dzieci mogą chodzić i poruszać się, stając się prawdziwymi interaktywnymi przyjaciółmi.