Dlaczego wybierać fotelik tyłem do kierunku jazdy?

fotelik tyłem do kierunku jazdy

Każda osoba stojąca przed wyborem fotelika dla swojego dziecka musi podjąć decyzję – czy wybrać fotelik tyłem do kierunku jazdy czy przodem? Tak naprawdę, wybór powinien być prosty.

Zalety fotelika tyłem do kierunku jazdy

Fotelik tyłem do kierunku jazdy, to najlepsze co możesz zapewnić swojemu dziecku w podróży. Jest on dużo bezpieczniejszy niż klasyczny fotelik montowany przodem do kierunku jazdy.

W przypadku wypadku samochodowego na fotelik samochodowy i siedzące w nim dziecko oddziałują duże siły, jeśli dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy, to siły te negatywnie wpływają na szyję i kręgosłup dziecka. Jeżeli dziecko natomiast siedzi w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy, to podczas wypadku, jest ono wciskane w fotelik, co jest dla niego dużo bezpieczniejsze.

Dodatkowo, siedzenie tyłem do kierunku jazdy jest, wbrew pozorom, wygodniejsze dla dziecka. Rodzicom wydaje się zawsze, że pozycja ta jest niewygodna, że dziecko ma mało miejsca na nogi i że będzie narzekać. Prawda jest taka, że dzięki temu, że dziecko siedzi tyłem, może sobie oprzeć nogi o kanapę. W przypadku jazdy przodem do kierunku jazdy nogi dziecka wiszą bezwładnie, co może powodować ich cierpnięcie i ból.

Wady fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są z reguły nieco większe i zajmują więcej miejsca w samochodzie, co może stanowić pewien problem w przypadku osób posiadających samochody małych rozmiarów.

Mimo wszystko w obecnych czasach do każdego, nawet najmniejszego samochodu da się znaleźć fotelik montowany tyłem do kierunki jazdy, który da się w nim bezpiecznie zamontować. Do wad takiego fotelika możemy zaliczyć również fakt, że cena fotelika może być nieco wyższa niż fotelika montowanego przodem.

Jaki fotelik wybrać?

Patrząc na przedstawione powyżej wady i zalety wybór powinien być tylko jeden. W podróży powinniśmy patrzeć przede wszystkim na bezpieczeństwo, a w tym bezsprzecznie wygrywa fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy.

Owszem, cena takiego fotelika jest droższa, ale obecnie oferta fotelików w sklepach jest tak szeroka, że na pewno uda się znaleźć fotelik, który będzie jednocześnie bezpieczny, a przy okazji zmieści się w naszym budżecie.

Więcej przeczytasz na stronie producenta fotelików: https://www.besafe.com.pl/news/watpliwosci-dotyczące-fotelikow-montowanych-tylem