Ochrona i renowacja tapicerki samochodowej

renowacja wnętrza samochodu

Wielu zawodowych kierowców doskonale wie o tym, że wycieraczki samochodowe lub dywaniki samochodowe najbardziej zużywają się tuż przy pedałach, czyli przy miejscu kierowcy. W tym stwierdzeniu nie ma nic nadzwyczajnego, bo kierowca najczęściej wsiada do własnego pojazdu, czyli też najintensywniej zużywa on dywaniki samochodowe lub samochodowe wycieraczki.

Jak zadbać o wnętrze pojazdu?

Rzecz jasna w aucie użytkowym, w którego przypadku trzech lub czterech monterów jedzie do pracy zużywa się także tapicerka samochodowa, czyli w jego przypadku można, a nawet trzeba pomyśleć o ochronie tapicerki pojazdu.

Jedną z możliwości jest zainwestowanie w pokrowce do samochodu. Właśnie w ten sposób postępuje wielu oczytanych właścicieli firm, bo tacy ludzie doskonale wiedzą o tym, że dany samochód firmowy wymienią po czterech lub pięciu latach eksploatacji na ten nowszy i lepszy, a zużyte wnętrze niestety wpływa na wartość auta i dlatego mądrzy użytkownicy dbają o stan tapicerki.

Czy warto zainwestować w pokrowce dedykowane?

Chyba każdy doskonale wie o tym, że pokrowce do samochodu mogą być też opcją dedykowaną, czyli tą lepszą i jednocześnie trwalszą, taki pokrowiec też lepiej pasuje do fotela kierowcy w danym samochodzie, czyli lepiej chroni tapicerkę tego fotela.

Natomiast pokrowce uniwersalne nie są starannie dopasowanymi i co najważniejsze nieco ślizgają się one na siedzeniu, czyli czuć, że od czasu do czasu materiał na danym fotelu nieco ociera się o materiał pokrowca do samochodu. W tym tkwi minus zbyt luźnego pokrowca uniwersalnego, który nie zużyje nadmiernie tapicerki danego pojazdu. Wiele znaczy też i to, że wielu kierowców nie chce płacić za drogie rozwiązanie dedykowane, czyli wystarcza im tylko to, że tapicerka się niemal nie zużywa i właśnie dlatego drożej odsprzedają po kilku latach dany samochód. Nie będzie w takim przypadku konieczna renowacja tapicerki.

Markowa mata na siedzenie i gadżet w jednym

Wielu jest pewnym tego, że markowa mata na siedzenie jest drogą, ale może mieć też funkcje grzania i masażu. Funkcje tego typu zwiększają jej grubość, ale też czynią dany samochód kompaktowy o wiele ciekawszym.

Mowa tu dokładnie o tym, że niemal każdy tani kompakt ma fotele regulowane manualnie i zero ogrzewania, czyli zero tych fajnych bajerów, a mata na siedzenie z bogatymi funkcjami czyni konkretny samochód znacznie ciekawszym i jednocześnie wygodniejszym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że markowe maty są zazwyczaj trwalszymi, skuteczniejszymi i zużywają się znacznie wolniej.