Kable oraz złącza audio i ich wpływ na jakość dźwięku

złącza audio

Dźwięk wysokiej jakości dla osób kochających słuchać muzyki to jest wartość nieoceniona. Miód dla uszu. Odpowiedni sprzęt muzyczny to perła w koronie. Studia nagraniowe, muzycy, instrumenty, dźwięki. To wszystko powstaje dzięki pasji ludzi kochających muzykę.

Idealnym dopełnieniem są złącza i kable audio

Oprócz złącz i kabli audio, w asortymencie sklepu muzycznego są: nagłośnienia, oprogramowania, statywy muzyczne, sprzęt dla DJ-a, oświetlenie i efekty, elementy niezbędne do wyposażenia studia nagraniowego, literatura przedmiotu traktująca książki dla dzieci rozpoczynających przygodę z muzyką.

Wyposażenie każdego profesjonalnego studia nagraniowego zawiera się w odpowiednim sprzęcie regulującym jakość dźwięku. Odpowiednie podłączenie kabli plus dobre zasilenie jest gwarancją wysokiej jakości odbioru. Aby cały osprzęt poprawnie ze sobą współgrał należy zastosować właściwe złącza i kable zasilające, czasami również adaptery albo bardziej specjalistyczne „przejściówki.

Audio złącza i kable – charakterystyka

Jednym ze standardowych złącz jest złącze typu JACK. Charakteryzuje się tym, że wykonane jest z wysokiej jakości miedzi  OFC i izolowane elastyczną powłoką PCV przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Destrukcje tego typu są niebezpieczne dla jakości dźwięku i niszczą komfort odsłuchiwania dźwięków. Z tego powodu, produkowane są kable o różnych długościach. Brak dostatecznej odległości złącza oraz słabej wytrzymałości kabla jest przyczyną wszelakich problemów połączeń z instrumentami. Dla elastycznych rozwiązań, złącza wykonane są o różnych parametrach.

Można wyróżnić złącza kątowe i proste.

Osobną grupą złącz są adaptery do mikrofonów. Wyróżniają się tym, że są połączeniem miniaturowego mikrofonu do bezprzewodowego systemu wykorzystanego w studiu nagraniowym. Są jednym z popularnym typem złączach powszechnie stosowanych przez muzyków. Typy gniazd XLRm-wtyk TRS lub RCA przechodzące na wtyk RSA to prosty by usprawnić życie podczas nagrania.

Więcej zobaczysz na stronie: https://music-shop.pl/pol_m_Kable-i-zlacza_Audio-391.html