Najpotrzebniejsze akcesoria łazienkowe

Artykuły do łazienki

Łazienka, szczególnie w bloku, może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Mały metraż często utrudnia aranżację, nie za bardzo wiemy, gdzie zmieścić kosmetyki czy inne niezbędne przedmioty. Kluczem do sukcesu, są odpowiednio dobrane akcesoria.

Przybory toaletowe

Często mamy problem z tym, gdzie umieścić rolkę papieru toaletowego. Oczywiście można postawić ja na pralce, ale w większości z nas wzbudza to mieszane odczucia estetyczne.

Dlatego warto zaopatrzyć się w stojak na papier toaletowy. Jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów, dlatego zmieści się bez problemu obok muszli klozetowej.

Jeżeli jednak mamy wyjątkowo mało miejsca, możemy sięgnąć po klasyczny wieszak na papier toaletowy. Do kompletu dobierzmy też szczotkę do czyszczenia WC wraz z pojemnikiem. Dla minimalistów, doskonałym rozwiązaniem będzie stojak z miejscem na papier toaletowy oraz szczotkę wraz z pojemnikiem.

Pranie

Jeżeli masz w zwyczaju kupować wielokilogramowe opakowania proszku do prania, docenisz zalety wiadra na proszek. Plastikowy pojemnik ochroni detergent przed zbrylaniem, a miarka umożliwi precyzyjne dozowanie proszku bez rozsypywania.

Akcesoria do kąpieli

Płyn do kąpieli, szampon, odżywka, balsam, krem – można tak wyliczać w nieskończoność. Ale łazienka nie ma nie nieskończonej powierzchni i gdzieś to wszystko musisz zmieścić.

Najlepiej w zasięgu ręki, czyli pobliżu wanny lub prysznica. Tu z pomocą przychodzi plastikowy stojak – regał na praktycznych kółkach. Stojak jest dostępny w dwóch wersjach – klasycznej prostokątnej oraz narożnego trójkąta. Dzięki temu z łatwością przedstawisz go w inne miejsce, bez konieczności opróżniania półek.

Ręczniki oraz maty łazienkowe możesz wysuszyć i uporządkować, dzięki wieszakowi w formie stojaka podłogowego. Klasyczna forma sprawi, że doskonale będzie pasował do aranżacji każdej łazienki. Funkcjonalne  artykuły do łazienki są warte swojej ceny.

Sprzątanie

Zapomnij o dłoniach podrażnionych przez detergenty. Zadbaj o komfort sprzątania dzięki rękawicom silikonowym. Są odporne na działanie ogólnodostępnych środków chemicznych, a przy tym nie krępują ruchów. Płytki oraz fugi wyczyścisz bez trudu chłonnym mopem szenilowym. Wkład z mikrofibry możesz po skończonej pracy wyprać w pralce.