Jaki zmywacz do paznokci wybrać?

zwywacz do paznokci

Co to jest aceton? Aceton jest to bezbarwny, o charakterystycznym, mocnym zapachu, organiczny związek chemiczny C3H6O. Służy jako rozpuszczalnik do prac budowlanych i remontowych do odtłuszczania powierzchni.

W kosmetyce znalazł swoje zastosowanie, jako zmywacz lakieru hybrydowego, oraz wchodzi w skład tradycyjnych zmywaczy do paznokci. Aceton jest niezbędny w każdym salonie kosmetycznym do czyszczenia pędzli.

Jaki aceton będzie najlepszy dla ciebie?

Aktualnie przemysł oferuje nam bardzo wiele produktów na bazie acetonu w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Najtaniej kupimy aceton z dopiskiem ‚czda’ co znaczy: czysty do analizy, bo za jedyne 10 do 20 zł za litr. Warto jednak pamiętać, że czysty aceton jest dobry do zmycia pomalowanej powierzchni paznokcia, a w żaden sposób go nie pielęgnuje.

Na szczęście rynek ma w swojej ofercie bogaty wachlarz zmywaczy wzbogaconych w olejki, witaminę A, Witaminę E oraz witaminę F, wyciąg z aloesu lub keratynę, które jednocześnie będą pielęgnować paznokcie i skórki wokół nich. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w taki remover, który w swoim składzie posiada te składniki.

Removery, które warto kupić

  • SEMILAC® REMOVER – płyn do zmywania żeli i lakieru hybrydowego, posiadający w składzie lanolinę, która chroni paznokcie oraz skórki przed wysuszeniem.
  • REVERS HYBRID REMOVER – pielęgnujący skórki i paznokcie, zmywacz do hybrydy oraz tradycyjnego lakieru.
  • NAIL POLISH REMOVER OD NEO NAIL – zmywacz, który skutecznie usuwa lakier z paznokci naturalnych i sztucznych.
  • SOAK OFF REMOVER – płyn do usuwania hybryd z lanoliną.

Co wybrać aceton, remover czy zmywacz?

Na rynku jest masa produktów i nazw, które mogą nas zmylić. Najlepiej jest przed zakupem sprawdzić skład płynu. Wybór będzie zależał od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć. Do samego zmycia hybrydy wystarczy czysty aceton, do pielęgnacji powinniśmy sięgnąć po remover, który posiada lanolinę, witaminy lub olejki.

Przykładowe zmywacze i odtłuszczacze do paznokci zobaczysz w sklepie kosmetycznym: https://trena.pl/300-zmywacze-i-odtluszczacze