Poznaj lepiej grzechotki dla dzieci

grzechotka dla niemowląt

Niezawodnymi akcesoriami pozwalającymi ukoić płacz małego dziecka są z pewnością grzechotki i smoczki dla niemowląt. W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można różnego typu produkty, w różnych cenach. Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając tego typu akcesoria dla dzieci.

Grzechotki dla niemowląt – estetyczny wygląd

Czasy, w których zabawki i grzechotki dla dzieci  były mało kolorowe, wykonane z twardego plastiku i bardzo głośne, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj producenci dostrzegają potrzeby maluszków i prześcigają się w wykonywaniu zabaweczek cieszących oko, nie tylko niemowląt, ale ich rodziców, którzy to przecież dokonują ich zakupu. Grzechotki dla niemowląt produkowane są obecnie w pełnej gamie kolorystycznej oraz z zastosowaniem różnych materiałów, zwracając szczególną uwagę na to, aby były pozbawione wszelkich szkodliwych substancji.

Rodzaje grzechotek dla dzieci

Podstawową zasadą działania grzechotek jest wydawanie przez nie dźwięku podczas potrząsania, co ma za zadanie przykucie uwagi dziecka. Choć najpopularniejszym tworzywem wykonania zabaweczek jest plastik, producenci idą z postępem czasu i oferują np. grzechotki dla dzieci wykonane z drewna, jeżeli ktoś preferuje rozwiązania ekologiczne.

Jeśli natomiast rodzic chce mieć pewność, że ich dziecko nie uderzy się grzechotką podczas zabawy, może wybrać taką pokryta tkaniną. Wybór kolorów i tekstur powierzchni grzechotek jest przeogromny, nie tylko wydają one dźwięki, ale i rozwijają umiejętności poznawcze i wyobraźnię niemowląt już od najmłodszego wieku.

Źródło: Tamaja.pl – grzechotki dla dzieci

Rodzaje smoczków

Smoczki dla noworodków służą nie tylko do ukojenia płaczu bobasa, ale także zaspokajają naturalną potrzebę ssania. Oczywiście rodzajów smoczków jest bardzo dużo. Dostępne są smoczki slikonowe (bardzo trwałe) oraz kauczukowe (mniej trwałe, ale za to znacznie bardziej miękkie). Także ich kształt można wybrać spośród kilku rodzajów: anatomiczne, okrągłe, symetryczne. Smoczki dla noworodków oraz nieco starszych niemowląt należy dobierać w zależności od wieku dziecka, ale także preferencji maluszka (tutaj nie ma innego wyjścia, jak tylko metodą prób i błędów sprawdzić, który z nich będzie dziecku odpowiadał w praktyce).

W dzisiejszych czasach producenci dokładają wszelkich starań, aby akcesoria dla najmłodszych dzieci spełniały wszelkie standardy bezpieczeństwa, odpowiadały na rozmaite potrzeby maluszków, a także były po prostu ładne.