Import z Chin firma – gdzie szukać

import firma konsultingowa

Import towarów z Azji z biegiem czasu ciągle zyskuje na popularności. Taki stan rzeczy wynika głównie z faktu, iż coraz więcej osób i firm z różnych branż poszukuje tańszych alternatyw dla coraz droższych produktów pochodzących od europejskich producentów.

Import z Chin firma pośrednicząca – jak ją znaleźć?

Warto jednak wiedzieć, że import towarów nie jest wcale łatwym zadaniem. Dlatego też wiele osób korzysta z usług firm doradczych. Jak taka firmę wybrać? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, jak długo dana firma działa w tej branży.

Doświadczona firma oferująca import z Chin ma swoje bazy dostawców, których gruntownie sprawdziła i których może z czystym sumieniem polecić. Można zapytać o dotychczasowe realizacje. Warto sprawdzić w ten sposób faktyczne doświadczenie tej firmy w imporcie.

Kolejnym sposobem może być również szczegółowe zapoznanie się z ofertą danej firmy. Należy zwrócić uwagę jakie czynności wchodzą w skład procesu importowego.

Taki proces powinien składać się przynajmniej z:

  • audytu dostawcy,
  • kontroli jakości produktów,
  • wypełnieniu wszelkich dokumentów importowych.

Doświadczone firmy wzbogacają swoje oferty. Jeśli chodzi o import z Chin firma IznTrade może także zaoferować:

  • analizy laboratoryjne,
  • kontrolę procesu produkcyjnego i materiałów użytych do produkcji,
  • odbiór, załadunek i rozładunek towaru,
  • transport.

Bardzo często już po ofercie można sprawdzić, w jakich obszarach dana firma okaże się pomocna, a w jakich doświadczenia niestety nie ma. W ten sposób dowiemy się także jakim zapleczem dana firma dysponuje.

szukanie firmy importującej z Chin

Gdzie szukać firmy i opinii

Znalezienie firmy, z którą będziemy współpracować w zakresie importu nie jest wcale aż tak trudne. Wystarczy na przykład skorzystać z internetu i wpisać w wyszukiwarce hasło import z Chin firma. Z pewnością uzyskamy sporą liczbę wyników.

Nie bez znaczenia są też opinie i uwagi innych importerów korzystających z usług takich firm. Mogą to być na przykład właściciele sklepów internetowych, którzy właśnie z pomocą firm konsultingowych importują towary. Firma te działają kompleksowo. Często wybiera się z ich katalogów produkty i na tym tylko polega zadanie klienta.

Następnie podpisuje się tylko dokumenty i czekamy na towar. Czas jest bardzo cenny, dlatego też import towarów warto zlecić doświadczonej w tym temacie firmie.

Co wchodzi w skład oferty

Wielu przedsiębiorców myśli o imporcie towarów z Chin jednak nie bardzo wie jak się za to zabrać. Boją się nie tylko kontaktu z azjatyckim kontrahentem, czy jakości produkowanych przez niego towarów, ale też formalności w kraju docelowym unii europejskiej, jak choćby odprawa celna, czy podatek vat. Na szczęście istnieją firmy konsultingowe, które pomogą rozwiązać wszystkie tego typu problemy. Wystarczy zadzwonić, napisać e mail i zapytać o ofertę na sprowadzenie towaru z Chin.

A co tak w zasadzie wchodzi w skład oferty tego typu przedsiębiorców? W zasadzie wszystkie działania dotyczące importu towarów. Tego typu firmy działają kompleksowo oferując realizację zamówienia z kraju azjatyckiego od a do z. Pomagają wyszukać towar zgodny z naszymi oczekiwaniami, organizują transport morski lub transport lotniczy, pomagają w realizacji odprawy celnej i innych formalnościach. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy. Generalnie jest to komplrksowa pomoc w imporcie z Chin. Nie chcesz realizować importu z Chin samodzielnie? Skorzystaj z pomocy. Bedzie szybciej i bezpieczniej.