Import z Chin firma – gdzie szukać

import firma konsultingowa

Import towarów z Azji z biegiem czasu ciągle zyskuje na popularności. Taki stan rzeczy wynika głównie z faktu, iż coraz więcej osób i firm z różnych branż poszukuje tańszych alternatyw dla coraz droższych produktów pochodzących od europejskich producentów.

Import z Chin firma pośrednicząca – jak ją znaleźć?

Warto jednak wiedzieć, że import towarów nie jest wcale łatwym zadaniem. Dlatego też wiele osób korzysta z usług firm doradczych. Jak taka firmę wybrać? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, jak długo dana firma działa w tej branży. Doświadczona firma oferująca import z Chin ma swoje bazy dostawców, których gruntownie sprawdziła i których może z czystym sumieniem polecić. Można zapytać o dotychczasowe realizacje. Warto sprawdzić w ten sposób faktyczne doświadczenie tej firmy w imporcie. Kolejnym sposobem może być również szczegółowe zapoznanie się z ofertą danej firmy. Należy zwrócić uwagę jakie czynności wchodzą w skład procesu importowego.

Taki proces powinien składać się przynajmniej z:

  • audytu dostawcy,
  • kontroli jakości produktów,
  • wypełnieniu wszelkich dokumentów importowych.

Doświadczone firmy wzbogacają swoje oferty. Jeśli chodzi o import z Chin firma IznTrade może także zaoferować:

  • analizy laboratoryjne,
  • kontrolę procesu produkcyjnego i materiałów użytych do produkcji,
  • odbiór, załadunek i rozładunek towaru,
  • transport.

Bardzo często już po ofercie można sprawdzić, w jakich obszarach dana firma okaże się pomocna, a w jakich doświadczenia niestety nie ma. W ten sposób dowiemy się także jakim zapleczem dana firma dysponuje.

szukanie firmy importującej z Chin

Gdzie szukać firmy i opinii

Znalezienie firmy, z którą będziemy współpracować w zakresie importu nie jest wcale aż tak trudne. Wystarczy na przykład skorzystać z internetu i wpisać w wyszukiwarce hasło import z Chin firma. Z pewnością uzyskamy sporą liczbę wyników.

Nie bez znaczenia są też opinie i uwagi innych importerów korzystających z usług takich firm. Mogą to być na przykład właściciele sklepów internetowych, którzy właśnie z pomocą firm konsultingowych importują towary. Firma te działają kompleksowo. Często wybiera się z ich katalogów produkty i na tym tylko polega zadanie klienta. Następnie podpisuje się tylko dokumenty i czekamy na towar. Czas jest bardzo cenny, dlatego też import towarów warto zlecić doświadczonej w tym temacie firmie.