Do czego służy urządzenie laser diodowy

Jednym z najczęściej wykonywanych przez kobiety zabiegów domowych jest depilacja. Niezależnie od wybranej metody (maszynka, depilator elektryczny, krem do usuwania owłosienia) zabieg ten zabiera sporo czasu, a odrastające szybko włoski psują efekt. Jest to uciążliwe, zwłaszcza latem, gdy niemal codziennie odsłaniamy ciało.

Zdarza się, że efektem depilacji są nieprzyjemne skutki uboczne w postaci zapalenia mieszków i wrastających włosków. Jeśli nie lubimy się depilować, a chcemy cieszyć się gładką skórą na długo, jest na to rozwiązanie. Możemy skorzystać z zabiegów laserowych dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej i tym samym skutecznie zlikwidować problem niechcianego owłosienia.

Laser diodowy do depilacji

Istnieje kilka urządzeń służących do przeprowadzania laserowej depilacji. Jednym z popularniejszych jest laser diodowy sprzęt dostępny w wielu gabinetach zajmujących się trwałym usuwaniem owłosienia. Za jego pomocą można depilować każdy obszar ciała, zaczynając od skóry twarzy, poprzez plecy, aż po całe nogi. Laser ten niszczy włoski, ale jest to skuteczne tylko, gdy znajdą się w fazie anagenu (faza wzrostu), stąd konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Po upływie około 18 miesięcy usunięte owłosienie zaczyna odrastać, warto więc zgłosić się na jeden – dwa zabiegi utrwalające.

Laser diodowy działa w oparciu o zasadę selektywnej fototermolizy, co oznacza, że wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę ( barwnik w mieszku włosowym i naskórku), która w wyniku tego procesu ulega uszkodzeniu, a tym samym zniszczeniu ulegają włoski mające kontakt z urządzeniem. Aby zwiększyć komfort pacjenta podczas zabiegu, stosuje się czasem głowice chłodzące skórę.

Efekty depilacji laserowej

Skuteczność, jaką ma urządzenie laser diodowy jest bardzo wysoka, ale też zależna od kilku indywidualnych czynników, jak wiek, płeć pacjenta, jego gospodarka hormonalna oraz wybór części ciała, która jest poddawana depilacji. Laserowe usuwanie owłosienia ma największą skuteczność w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włoskach. Zabieg z użyciem lasera diodowego przeprowadzany przez wykwalifikowaną osobę jest w pełni bezpieczny i nie wiąże się z żadnym okresem rekonwalescencji. Jedynym wskazaniem zdrowotnym jest ochrona skóry przed słońcem, stąd najlepszy moment na jego przeprowadzenie to okres jesienno-zimowy.

Przeciwwskazania

Jeśli chcemy cieszyć się gładką skórą na długo i zaoszczędzić czas spędzony w łazience na powtarzaniu domowych zabiegów depilacyjnych, warto zainwestować środki pieniężne w depilację laserową. Prawie każda osoba kwalifikuje się do takiej formy usuwania owłosienia. Przeciwwskazania obejmują nastolatków (z uwagi na niestabilny wzrost), okres ciąży i karmienia, przyjmowanie niektórych leków, oraz choroby takie jak epilepsja czy infekcje skóry. Należy również wspomnieć, iż osoby ze świeżą opalenizną powinny odłożyć w czasie przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej.

Profesjonalny laser diodowy znajdziecie u producenta: MedikapPoland.pl/pl/18-lasery-diodowe-kombajny