Jak wybrać dobry odkurzacz wodny

odkurzacz wodny

Szeroki wybór odkurzaczy

Jednym z rodzajów odkurzacza, które można znaleźć na rynku, są tak zwane odkurzacze wodne. Są to odkurzacze wyposażone w specjalny filtr wodny, którego zadaniem jest zatrzymywanie kurzu i roztoczy oraz wszelkich innych zanieczyszczeń.

Dobry odkurzacz wodny jest doskonałym wyborem dla osób mających alergię na kurz i roztocza, ponieważ w lepszym stopniu taki odkurzacz chroni przed nimi. Na rynku jest wiele modeli, więc jaki wybrać?

Jak działa odkurzacz wodny?

Jest to urządzenie dość proste w swojej konstrukcji. Od standardowego odkurzacza różni go fakt, że posiada dodatkowy filtr wodny, który zatrzymuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a wydmuchiwane przez odkurzacz powietrze jest o wiele czystsze.

Dzięki temu osoba sprzątająca ma mniejszy kontakt z kurzem, sierścią zwierząt czy też innymi zanieczyszczeniami. Po zakończeniu sprzątania trzeba tylko opróżnić pojemnik z wodą co jest czyste, proste i ogranicza kontakt z alergenami.

Na co zwracać uwagę kupując dobry odkurzacz wodny?

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy dobry odkurzacz wodny jest nam potrzebny. Warto zadać sobie kilka pytań, które powinny rozważać posiadanie zwierząt, rodzaj posiadanych mebli oraz podłóg. Poza skutecznością odkurzacz wodny powinien być w miarę cichy i ekonomiczny.

Dodatkowym atutem będzie posiadanie worka, ponieważ dzięki temu można czyścić zarówno na sucho, jak i mokro. Parametrami, które mają istotny wpływ na pracę odkurzacza, są: rodzaj filtra (najlepsze HEPA), stopniowy system filtracyjny, ilość końcówek, możliwość regulacji mocy czy też długość kabla.

Tani czy dobry odkurzacz?

Wszystkie te parametry powinny być dostosowane do oczekiwań osoby kupującej, jednak z całą pewnością nie warto stawiać na modele najtańsze.

Zwykle są one wykonane z gorszych części co sprawia, że odkurzacz może szybciej się zepsuć, a przeciec chodzi o to, aby kupić dobry odkurzacz wodny. Dodatkowo na rynku są odkurzacze wodne piorące, które dodatkowo pozwalają na pranie dywanów i tapicerki.

Może być to doskonałe zastąpienie klasycznego odkurzacza wodnego dla osób mających sporą ilość dywanów czy też mebli tapicerowanych.

Tu znajdziesz dobry odkurzacz wodny: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/dobry-odkurzacz-wodny-33.html