Jakie powinny być kurtki turystyczne?

Jaka powinna być kurtka turystyczna?

Pogoda może być naprawdę nieprzewidywalna. Dlatego powinniśmy zainwestować w dobrą kurtkę turystyczną, czy to sportową, czy tą na co dzień. Dzięki temu zapewniamy sobie najlepszą ochronę przed zimnem, wiatrem, czy ulewnymi deszczami i mżawkami.

Kurtka sportowa powinna przede wszystkim odprowadzać pot i oddychać, aby nie dopuścić do przegrzania. Ale najważniejsze, podobnie jak buty, musi być wygodna, w innym przypadku po prostu jej nie nośmy.

Jak kupić dobrą kurtkę turystyczną?

Warto skorzystać z przygotowanego przez nas przewodnika, aby kupić idealną kurtkę. Jeżeli kupiona przez nas kurtka będzie wodoodporna, ochroni nas przed wodą, a tym samym przed solidnym deszczem, a nie tylko mżawką.

Została zaprojektowana tak, aby skutecznie chronić nas przed deszczem i odprowadzać pot z dala od ciała. Powinna zawsze być oddychająca, aby nie dopuścić do przegrzania organizmu. Będzie również chronić nas skutecznie przed wiatrem.

Kurtka turystyczna do biegani

Jeżeli chcemy biegać przy silnych wiatrach i solidnych deszczach, nie możemy kupić lekkiej, wodoodpornej i przeciwwiatrowej kurtki. Jeśli walczymy z burzami i ulewnymi deszczami, musimy kupić w pełni wodoodporną kurtkę.

W ten sposób nie tylko nie przemokniemy, ale również nie zwiększymy ryzyka otarcia. Woda nie będzie docierać do skóry i nie poczujemy chłodu. Dobre kurtki turystyczne są odporne na działanie wody i wiatru. Oddychające i lekkie kurtki przez krótki czas mogą sobie idealnie poradzić z niewielkim deszczem, ale jeśli zacznie padać ulewny deszcz, nie sprawdzą się.

Nieprzemakalne kurtki są idealnym wyborem dla biegaczy, którzy lubią trenować w czasie deszczu. Charakteryzują się dodatkową siatkową wentylacją i opływowym krojem. Zapewnia też większą ilość wykonywanych ruchów, niż wodoodporna. Te kurtki nie są ciężkie. Są oddychające i dobrze odprowadzają wilgoć.

Dzięki temu zapewniają doskonałą warstwę zewnętrzną. Możemy ją nosić śmiało wiosną, jesień, a nawet w czasie letnich wieczorów, kiedy pada malutki deszczyk lub jest nam po prostu chłodno. Wtedy możemy włożyć ją na T-shirt lub kamizelkę.

Wypełnione puchem lub tkaniną syntetyczną, izolowane kurtki biegowe są zaprojektowane, aby było nam ciepło w chłodniejsze dni. Nie powodują jednocześnie przegrzania. Zwykle można je rozpoznać po charakterystycznym kształcie. Są pękate.

Kurtki turystyczne  wodoodporne

Te kurtki są przeważnie wodoodporne i oddychające, ale nie w pełni wodoodporne. Warto ją nosić, gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza. Ocieplane kurtki do biegania są często najlepszym sposobem na zachowanie ciepła. Zwykle ich wybór zależy jednak od osobistych preferencji.

Chociaż różne kurtki zapewniają różne poziomy izolacji, ważne jest, aby pamiętać, że chociaż może być nam zimno, gdy zaczynamy biegać, w miarę treningu zaczniemy wytwarzać własne ciepło.