Endodoncja czyli leczenie kanałowe w Krakowie – Gdzie?

Leczenie uszkodzonego zęba

Z usług stomatologów niemal każdy z nas korzysta dziś regularnie. Nie ma w tym oczywiście nic nadzwyczajnego. Trzeba pamiętać bowiem przede wszystkim o tym, że usługi świadczone przez dentystów mają dziś naprawdę bardzo szeroki zakres.

Większość stomatologów kojarzy tylko i wyłącznie z leczeniem lub też usuwaniem uzębienia. Usług świadczonych przez takich specjalistów jest jednak o wiele więcej. Wystarczy w tym miejscu dodać, że możemy im zlecić między innymi wybielanie zębów, co jest zabiegiem bardzo popularnym czy założenie aparatu na zęby, który ma za zadanie je wyprostować.

Endodoncja sposób na bolące zęby

Jednym z działów stomatologii jest także endodoncja. Kraków tak jak i każde inne miasto w naszym kraju ma wiele gabinetów, gdzie możemy poddać się zabiegom wchodzącym w skład endodoncji. Przyjrzyjmy się jej więc nieco bliżej.

Wskazań do leczenia endodentycznego jest co najmniej kilka. Zalecane jest ono, kiedy mamy do czynienia z głębokim ubytkiem próchnicowym martwicy miazgi, zgorzelami miazgi, urazem mechanicznym zęba, a więc jego zwichnięciem czy złamaniem, planowanym leczeniem protetycznym, zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych czy nieprawidłowo wykonanym pierwszym leczeniu endodontycznym.

Koszt leczenie zębów

Pamiętajmy, że endodoncja w Krakowie tak jak i w innych miastach może być wykonywana z zasobów Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednakże zauważyć trzeba, że takie leczenie wszystkich zębów darmowe jest jedynie wśród dzieci.

W przypadku osób dorosłych dotyczy to jedynie zębów przednich, a więc siekaczy i kłów. Za inne będziemy musieli już zapłacić.

Więcej informacji dowiesz się tutaj: stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/