Gdzie sprzedać stare drewno?

Wykorzystanie drewnianych desek

Większość z nas wie jak wykorzystać drewniane deski i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Mimo wszystko zdarzyć się może, że nie są nam one obecnie do niczego potrzebne, a nie mamy miejsca, aby składować je na swoim podwórku?

Co w takim razie zrobić z takim starym drewnem? Oczywiście można w takiej sytuacji popytać kogoś z rodziny czy bliskich. Jeśli im się one przydadzą bardzo możliwe, że dodatkowo na takiej sprzedaży zarobimy. Zdarza się jednak, że i ta opcja odpada. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy stare drewno nikomu nie jest już potrzebne?

Gdzie sprzedać stare deski?

Jak się okazuje, nie jest to prawda, bo w rzeczywistości nie brak dziś miejsc, gdzie takie drewno moglibyśmy sprzedać. W pierwszej kolejności trzeba się tutaj skupić na skupach drewna, których jak dobrze wiemy, w Polsce akurat nie brakuje i powinniśmy je znaleźć w każdym regionie niezależnie od miejsca swojego zamieszania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że takie skupy po stare drewno często same przyjeżdżają, a więc pozbędziemy się tego problemu ze swojego podwórka nawet wtedy, kiedy nie mamy własnego środka transportu.

Transport drewna

Niekiedy dodatkowo będzie trzeba jednak za taki transport zapłacić, choć dzieje się tak tylko wtedy, kiedy ilość drewna jest niewielka. Przy większych ilościach transport jest oczywiście darmowy. Nie da się też jednoznacznie powiedzieć, ile na takiej transakcji zarobimy.

Wiele zależy tutaj od tego, w jakim stanie jest stare drewno i ile jego jest. Pod uwagę często brane jest też to, czy jest to drewno, które przebywało w budynkach zimnych czy ciepłych.

Dodatkowo niektóre skupy nie przyjmują drewna malowanego. Wydaje się jednak, że sprzedażą starego drewna większego problemu dziś być nie powinno.