Jakie pasze i suplementy są niezbędne do żywienia naszego konia?

Co je koń w stadninie

Koń jak każde inne zwierzę wymaga odpowiedniej opieki człowieka, by jego rozwój był prawidłowy. Wiedzą o tym właściciele koni, którzy zapewniają swoim koniom najlepsze produkty żywnościowe i suplementy. Dostępne na rynku pasze dla koni maja różne przeznaczenie i stosowane są dla różnych ras koni.

W zależności od typu konia, jego rasy i przeznaczenia w życiu codziennym właściciele muszą dostosowywać odpowiednie pasze dla nich. Pasze te są tworzone z przeróżnych składników, które mają wpływ na poszczególne mięśnie, kości czy układy krwionośne konia.

Dodatkowe źródło energii dla konia

Niektóre przeznaczone są tylko i wyłącznie dla koni o wzmożonym wysiłku treningowym inne zaś dla koni, które potrzebują dodatkowego źródła energii i cechują się bardzo słabym przyrostem masy mięśniowej.

Są również pasze na poprawę kondycji czy też mających problemy gastryczne. Wybór jest tak duży, że ciężko jest określić, która pasza jest najlepsza i najodpowiedniejsza dla naszego konia. Sami musimy określić co jest niezbędne w żywieniu naszego konia i jaka pasza będzie dobra.

Jeżeli chodzi o suplementy to znajdziemy ich bardzo dużo. Występują w postaci płynów, pasz, tabletek i stosowane są głównie na: układ pokarmowy, kostny, oddechowy, mięśniowy, krwionośny oraz na stawy. Suplementy jakie jeszcze można znaleźć to suplementy na kopyta, na wzmocnienie, pobudzające, uspokajające, przeciwzapalne i witaminowe.

Prawidłowy rozwój konia

Wszystkie są bardzo przydatne w rozwoju naszego zwierzęcia, ale należy je umiejętnie dawkować. Poza tym w sklepach z żywnością dla koni możemy znaleźć liczne smakołyki, za którymi konie po prostu szaleją. Są to ciasteczka, cukierki i żelki o nietypowych smakach takich jak marchewka, kokos.

Głównie stosuje się je przy wychowywaniu konia, nagradzając go nimi. Pamiętajmy jednak, żeby poradzić się osób znających się na żywieniu koni tak, aby nie narobić sobie niepotrzebnych kłopotów i zmartwień.