Sygnalizator z centralką własnego wykonania

Sygnalizator brań – czy warto kupić?

Każdy miłośnik wędkarski zapewne w swojej kolekcji posiada nie jeden sygnalizator. Jednak opowiem teraz, jak zrobić takie własnoręczne sygnalizatory brań z centralką.

Jest to dość proste zwłaszcza dla tych, którzy orientują się w temacie. Sposób, który przedstawię dotyczy konstrukcji centralki do popularnego modelu sygnalizatorów jak na przykład marki DAM MAD.

Domowe sposoby na zrobienie sygnalizatora brań

Zamiast wbudowanego nadajnika posiadał on będzie zwykły domowy dzwonek bezprzewodowy. Można zaczerpnąć informacji z internetu, jeśli nie mamy zbytnio pojęcia jak wykonać taką domową centralkę.

W celu połączenia sygnalizatora z odbiornikiem warto wykorzystać gniazdo na swingery dlatego, że przenosi sygnał bezpośrednio właśnie na swinger.

W tym domowym projekcie ważną rolę odgrywa dobranie odpowiedniego dzwonka, gdyż podłączając go do komputera możemy wgrać sobie taki dźwięk, jaki nam odpowiada, oraz ustawić czas melodii. Sygnał powinien być jak najkrótszy, dosłownie jedno sekundowy, aby nie narobić zbyt wielkiego hałasu i nie wypłoszyć ryb.


Sygnalizatory brań z centralką
są bardzo praktyczne i niezwykle przydatne podczas wędkowania. Jednak z uwagi na podłączenie takiej skomplikowanej centralki do sygnalizatorów elektronicznych uniemożliwi nam podłączenie swingerów. W tym celu można dodatkowo zamontować dodatkowe gniazdko.

Sygnalizator brań z centralką – cena

Podczas wyczekiwanego brania nasz extra dzwonek poda nam krótki sygnał dźwiękowy, zgodny z tym sygnałem, który przekazuje nam sygnalizator. Różnica czasowa między braniem a sygnalizacją wynosi jedynie jedną sekundę.

Konstrukcja sygnalizatorów brań z centralką jest prosta w wykonaniu. Polecam spróbować, gdyż przez to zaoszczędzimy nieco pieniędzy, które potem wydamy na inne przydatne akcesoria podczas wędkowania.