Elektronika Firmy Schneider – Warto czy nie?

Potentat branży elektrotechnicznej

Firma Schneider Electric to od wielu już lat potentat w branży elektrotechnicznej. To wiadomo nie od dziś. Niedawno wprowadził do swojej oferty bardzo ciekawe ochronniki przeciwprzepięciowe typu 1.

Przeznaczeniem tych ochronników jest ochrona instalacji elektrycznych w budynkach usługowych oraz przemysłowych, które są chronione przez instalację odgromową.

Bezpieczeństwo

Pełnią bardzo ważną funkcję, gdyż chronią instalację przed bezpośrednimi skutkami wyładowań atmosferycznych. Jego instalacja powinna odbywać się od strony zasilania, za bezpiecznikiem lub wyłącznikiem. Ochronniki przeciwprzepięciowe w swoim przeznaczeniu chronią również typ 2 oraz instalacje poprzez dokładniejsze ograniczenie fali przepięcia.

Ochronniki przepięciowe

Schneider Electric oferuje również ochronniki przeciwprzepięciowe typu 2 i 3, które produkowane są z wyjmowanymi wkładami. Każdy ochronnik ma wyznaczony zakres funkcjonowania. Jest instalowany kaskadowo z innymi ochronnikami przeciwprzepięciowymi, które są instalowane na wejściu.

Instalujemy go blisko instalacji, które znajdują się w odległości nie większej od 30 metrów od przepięć instalowanego na wejściu. Wyposażone są w sygnalizację, która umożliwia zdalne informowanie o natychmiastowej wymianie wkładki.